FDP39N20 on vanhentunut, eikä sitä enää valmisteta.
Saatavana olevat korvaavat osat:
MFR Recommended
onsemi
Varastossa: 2 118
Tekniset tiedot
Samankaltainen
Infineon Technologies
Varastossa: 3 105
Tekniset tiedot
Samankaltainen
IXYS
STMicroelectronics
STMicroelectronics
N-kanavatyyppi 200 V 39A (Tc) 251W (Tc) Läpivientiaukko TO-220-3
FDP39N20
DigiKeyn tuotenumero
FDP39N20-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
FDP39N20
Kuvaus
MOSFET N-CH 200V 39A TO220-3
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
Kategoria
Vgs(th) (maks.) @ Id
5V @ 250µA
Valm.
Hilan varaus (Qg) (maks.) @ Vgs
49 nC @ 10 V
Sarja
Vgs (maks.)
±30V
Pakkaustapa
Putki
Tulokapasitanssi (Ciss) (maks.) @ Vds
2130 pF @ 25 V
Osan tila
Vanhentunut
Tehohäviö (maks.)
251W (Tc)
FET-tyyppi
Toimintalämpötila
-55°C – 150°C (TJ)
Teknologia
Asennustyyppi
Läpivientiaukko
Jännite nielusta lähteeseen (Vdss)
200 V
Valmistajan laitepakkaus
TO-220-3
Virta - jatkuva nielu (Id) @ 25°C
Pakkaus / kotelo
Käyttöjännite (maks. Rds On, min. Rds On)
10V
Päätuotenumero
Rds päällä (maks.) @ Id, Vgs
66mOhm @ 19,5A, 10V