Mediamuuntimet

Tulokset : 575
Valmistaja
Advantech CorpAmphenol Aerospace OperationsAmphenol Fiber Systems InternationalATOP TechnologiesCinch Connectivity SolutionsHenrich Electronics CorporationHirschmannHuber+Suhner, Inc.L-comNXP USA Inc.Panduit CorpPerinetPhoenix ContactRed Lion Controls
Sarja
-*Access EtherLinX-IIAccessConverterEF24EF24LEKI-2741XLElinx™FBFiberLinX-IIGiga-McBasic-IIGiga-MediaLinX
Pakkaustapa
IrtotavaraKoteloPussiVähittäismyyntipakkaus
Tuotteen status
AktiivinenEi uusiin suunnitelmiinValmistus lopetettu Digi-KeylläVanhentunutViimeinen ostohetki
Tyyppi
-HallinnoimatonHallinnoituKytkin - ei hallinnoitu
Konfiguraatio
-Kiinteä + SFPKiinteäModulaarinen - korttiModulaarinen - teline
Kupariportit
123458
Kuparin tyyppi
1010/10010/100/1000100,00100/100010001000/10000-T1/E1/J1
Kuituportit
12-Jopa 1Jopa 2
Kuitutyyppi
10BASE-FL (Multimode)100BASE-FX (Multimode)100BASE-FX (Multimode, Singlemode)100BASE-FX (Singlemode)1000BASE-LX (Multimode)1000BASE-LX (Singlemode)1000BASE-SX (Multimode)-Gigabit (Multimode)Gigabit (Singlemode)Gigabit (Singlemode, Multimode)MultimodeSFPSFP+
SFP/XFP-portit
1 (SFP)12 (SFP)2 (XFP)2-
Ominaisuudet
-LFPTLFPT, SNMP-hallittavaSNMP-hallittava
Etäisyys
100m220m, 550m500m500m, 1km550m1km2km2km, 40km4km5km10km15km
MTU
153616321916204692161000010240-Jumbo
Jännite - tulo
2,8V – 57V3,3VDC5 – 24VDC5V5V, 12V5VDC6V – 48V7 – 50VDC7V – 50V9 – 48VDC9V – 32V10 – 30VDC
Liittimen tyyppi
-BNCBNC, RJ45BNC, SCFCLCM8RJ45RJ45, JST-GHRJ45, LCRJ45, M12RJ45, SC
Asennustyyppi
-DIN-kiskoDIN-kisko, PaneelikiinnitysDIN-kisko, SeinäkiinnikePaneelikiinnitysPöytäasennus, DIN-kisko, seinäkiinnikePöytäasennus, DIN-kisko, seinäkiinnikePöytätietokoneRunkokiinnitysSeinäkiinnikeTelinekiinnikeVapaasti riippuva (linja)
Suojaus epäpuhtauksilta ja kosteudelta
-IP20IP30IP31IP50IP67
Toimintalämpötila
-45°C – 85°C-40°C – 65°C-40°C – 70°C-40°C – 71°C-40°C – 75°C-40°C – 80°C-40°C – 85°C-25°C – 70°C-25°C – 75°C-25°C – 85°C-20°C – 60°C-20°C – 70°C
Varastointivaihtoehdot
Ympäristövaihtoehdot
Media
MARKKINAPAIKAN TUOTE
575Tulokset

Näytetään
/ 575
Vertaa
Valm. osa #
Saatavana oleva määrä
Hinta
Sarja
Pakkaus
Tuotteen status
Tyyppi
Konfiguraatio
Kupariportit
Kuparin tyyppi
Kuituportit
Kuitutyyppi
SFP/XFP-portit
Ominaisuudet
Etäisyys
MTU
Jännite - tulo
Liittimen tyyppi
Asennustyyppi
Suojaus epäpuhtauksilta ja kosteudelta
Toimintalämpötila
N784-001-ST
N784-001-ST
EXTERNAL MULTIMODE MEDIA CONVERT
Tripp Lite
83
Varastossa
310
Tehdas
1 : 61,18000 €
Irtotavara
-
Irtotavara
Aktiivinen--110/1001Multimode--2km--RJ45, ST---
N785-001-SC-MM
N785-001-SC-MM
FIBER MEDIA CONVERTER RJ45 SC
Tripp Lite
32
Varastossa
445
Tehdas
1 : 136,25000 €
Irtotavara
-
Irtotavara
Aktiivinen-Kiinteä110/100/10001Gigabit (Multimode)--550m-100 – 240VACRJ45, SCRunkokiinnitys--
N-TRON Series
1003GX2-B
1003GX2-B GIGABIT SWITCH
Red Lion Controls
34
Varastossa
1 : 352,65000 €
Irtotavara
Irtotavara
AktiivinenHallinnoimatonKiinteä + SFP110/100/1000Jopa 2SFP2 (SFP)-Vaihtelee-10 – 30VDCRJ45, SFPDIN-kisko--40°C – 85°C
N785-P01-LC-MM1
N785-P01-LC-MM1
GIGABIT MULTIMODE FIBER TO ETHER
Tripp Lite
35
Varastossa
1 030
Tehdas
1 : 227,33000 €
Vähittäismyyntipakkaus
-
Vähittäismyyntipakkaus
Aktiivinen-Kiinteä110/100/10001Gigabit (Multimode)--550m-100 – 240VACRJ45, LCRunkokiinnitys--20°C – 60°C
LCTP-10BT-10B2
LCTP-10BT-10B2
CNV 10BASE-T RJ45/10BASE-2 BNC
L-com
45
Varastossa
1 : 146,70000 €
Pussi
-
Pussi
Aktiivinen-Kiinteä1101-----12VBNC, RJ45Paneelikiinnitys-0°C – 55°C
BLN-STPT2
BLN-STPT2
CCTV BALUN, BNC PIGTAIL, 1 PAIR
Triplett
1 733
Markkinapaikka
1 : 3,33000 €
Vähittäismyyntipakkaus
-
Vähittäismyyntipakkaus
Aktiivinen-Kiinteä---------BNC---
BLN-RJ45
BLN-RJ45
CCTV BALUN BNC MALE TO RJ45 FEM
Triplett
1 210
Markkinapaikka
10 : 6,38900 €
Vähittäismyyntipakkaus
-
Vähittäismyyntipakkaus
Aktiivinen-----------BNC---
BLN-MTPT2
BLN-MTPT2
CCTV BALUN, BNC MALE, 1 PAIR
Triplett
274
Markkinapaikka
5 : 6,82800 €
Vähittäismyyntipakkaus
-
Vähittäismyyntipakkaus
Aktiivinen-Kiinteä---------BNC---
HDB-VSTPT2
HDB-VSTPT2
HD 5MP VIDEO BALUN
Triplett
1 131
Markkinapaikka
5 : 7,48600 €
Vähittäismyyntipakkaus
-
Vähittäismyyntipakkaus
Aktiivinen-Kiinteä---------BNC, RJ45---
BLN-PVRJ452
BLN-PVRJ452
CCTV BALUN, BNC MALE W/PWR LEAD
Triplett
1 305
Markkinapaikka
5 : 10,04400 €
Vähittäismyyntipakkaus
-
Vähittäismyyntipakkaus
Aktiivinen-Kiinteä---------BNC, RJ45---
BLN-PCVRJ452
BLN-PCVRJ452
CCTV BALUN, FEMALE, 1 PAIR
Triplett
373
Markkinapaikka
4 : 12,33000 €
Vähittäismyyntipakkaus
-
Vähittäismyyntipakkaus
Aktiivinen-Kiinteä---------RJ45---
BLN-PVRJ45-1
BLN-PVRJ45-1
CCTV BALUN, BNC MALE, RJ45 F
Triplett
4 251
Markkinapaikka
4 : 14,15750 €
Vähittäismyyntipakkaus
-
Vähittäismyyntipakkaus
Aktiivinen-Kiinteä---------BNC, RJ45---
HDB-PVRJ45PT2
HDB-PVRJ45PT2
HD 5MP VIDEO & POWER BALUN, PAIR
Triplett
1 112
Markkinapaikka
3 : 15,34667 €
Vähittäismyyntipakkaus
-
Vähittäismyyntipakkaus
Aktiivinen-Kiinteä---------RJ45---
HDB-VRA
HDB-VRA
HD 5MP VIDEO BALUN
Triplett
460
Markkinapaikka
2 : 20,28000 €
Kotelo
-
Kotelo
Aktiivinen-Kiinteä--------36VDCRJ45---
HDB-APRT
HDB-APRT
HD 5MP VIDEO BALUN
Triplett
85
Markkinapaikka
1 : 50,26000 €
Vähittäismyyntipakkaus
-
Vähittäismyyntipakkaus
Aktiivinen-Kiinteä-------------
HDB-AART
HDB-AART
HD 5MP VIDEO BALUN
Triplett
61
Markkinapaikka
1 : 91,39000 €
Kotelo
-
Kotelo
Aktiivinen-Kiinteä-------------
POC-1T12V
POC-1T12V
POWER OVER COAX TRANSMITTER
Triplett
45
Markkinapaikka
1 : 118,81000 €
Kotelo
-
Kotelo
Aktiivinen-Kiinteä-------------
POC-1TYNPOE
POC-1TYNPOE
POWER OVER COAX TRANSMITTER
Triplett
37
Markkinapaikka
1 : 164,51000 €
Kotelo
-
Kotelo
Aktiivinen-Kiinteä---------RJ45---
2891320
2891320
FO CONVERTER SC DUPLEX
Phoenix Contact
31
Varastossa
161
Tehdas
1 : 186,51000 €
Irtotavara
-
Irtotavara
VanhentunutHallinnoimatonKiinteä110/1001100BASE-FX (Multimode)--10km-12 – 48VDCRJ45, SCDIN-kisko-0°C – 60°C
HDHUB-8PVP
HDHUB-8PVP
5MP HI PERFORM VIDEO/POWER HUB
Triplett
43
Markkinapaikka
1 : 228,49000 €
Kotelo
-
Kotelo
Aktiivinen-Kiinteä--------36VDCRJ45---
EKI-1751PI-R-AE
EKI-1751I-AE
ETHERNET EXTENDER VDSL2 IND
Advantech Corp
32
Varastossa
27
Tehdas
1 : 338,13000 €
Irtotavara
-
Irtotavara
VanhentunutHallinnoituKiinteä310/100------12 – 48VDCRJ45, M12RunkokiinnitysIP30-40°C – 75°C
HDHUB-16PVP
HDHUB-16PVP
5MP HI PERFORM VIDEO/POWER HUB
Triplett
63
Markkinapaikka
1 : 338,17000 €
Kotelo
-
Kotelo
Aktiivinen-Kiinteä--------36VDCRJ45---
IMC-751-SST
IMC-751-SST
IMCV SNMP MANAGEABLE CONVRTR
Advantech Corp
50
Varastossa
1 : 339,73000 €
Irtotavara
Irtotavara
Ei uusiin suunnitelmiinHallinnoituModulaarinen - kortti110/1001100BASE-FX (Singlemode)-LFPT, SNMP-hallittava20km--RJ45, SCTelinekiinnike-0°C – 50°C
2891316
2891316
FO CONVERTER ST DUPLEX
Phoenix Contact
108
Varastossa
1 : 360,76000 €
Irtotavara
-
Irtotavara
VanhentunutHallinnoimatonKiinteä110/1001100BASE-FX (Multimode)--10km-12 – 48VDCRJ45, STDIN-kiskoIP20-40°C – 75°C
TRB-8BNCSTRJ45
TRB-8BNCSTRJ45
8 CHANNEL PASSIVE TRANCEIVER BOX
Triplett
189
Markkinapaikka
2 : 14,46000 €
Kotelo
-
Kotelo
Aktiivinen-----------BNC, RJ45---
Näytetään
/ 575

Mediamuuntimet


Mediamuuntimet tarjoavat teollisuustasoisen mediamuunnoksen kaapelipohjaisesta Ethernet-laitteesta kuituoptisiin protokolliin, esimerkkinä Gigabit, SFP, XFP, 10BASE-FL ja 100BASE-FX sekä singlemode- että multimode-muodossa. Kiinteät ja modulaarit konfiguraatiovaihtoehdot hallinnoidulla tai hallinnoimattomalla topologialla valitaan porttien lukumäärän, valmistajan sarjan, kommunikointietäisyyden, asennus- ja liitintyyppien sekä tulojännitteen mukaan.