STP30NF20
DigiKeyn tuotenumero
497-5825-5-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
STP30NF20
Kuvaus
MOSFET N-CH 200V 30A TO220AB
Valmistajan vakio toimitusaika
12 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
N-kanavatyyppi 200 V 30A (Tc) 125W (Tc) Läpivientiaukko TO-220
EDA/CAD-mallit
STP30NF20 -mallit
Kategoria
Vgs(th) (maks.) @ Id
4V @ 250µA
Valm.
Hilan varaus (Qg) (maks.) @ Vgs
38 nC @ 10 V
Sarja
Vgs (maks.)
±20V
Pakkaustapa
Putki
Tulokapasitanssi (Ciss) (maks.) @ Vds
1597 pF @ 25 V
Osan tila
Aktiivinen
Tehohäviö (maks.)
125W (Tc)
FET-tyyppi
Toimintalämpötila
-55°C – 150°C (TJ)
Läpivientiaukko
Jännite nielusta lähteeseen (Vdss)
200 V
Valmistajan laitepakkaus
TO-220
Virta - jatkuva nielu (Id) @ 25°C
Pakkaus / kotelo
Käyttöjännite (maks. Rds On, min. Rds On)
10V
Päätuotenumero
Rds päällä (maks.) @ Id, Vgs
75mOhm @ 15A, 10V