STP40NF20
DigiKeyn tuotenumero
497-5806-5-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
STP40NF20
Kuvaus
MOSFET N-CH 200V 40A TO220AB
Valmistajan vakio toimitusaika
12 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
N-kanavatyyppi 200 V 40A (Tc) 160W (Tc) Läpivientiaukko TO-220
EDA/CAD-mallit
STP40NF20 -mallit
Kategoria
Vgs(th) (maks.) @ Id
4V @ 250µA
Valm.
Hilan varaus (Qg) (maks.) @ Vgs
75 nC @ 10 V
Sarja
Vgs (maks.)
±20V
Tulokapasitanssi (Ciss) (maks.) @ Vds
2500 pF @ 25 V
Tehohäviö (maks.)
160W (Tc)
FET-tyyppi
Toimintalämpötila
-55°C – 150°C (TJ)
Jännite nielusta lähteeseen (Vdss)
200 V
Valmistajan laitepakkaus
TO-220
Virta - jatkuva nielu (Id) @ 25°C
Pakkaus / kotelo
Käyttöjännite (maks. Rds On, min. Rds On)
10V
Päätuotenumero
Rds päällä (maks.) @ Id, Vgs
45mOhm @ 20A, 10V