FCD620N60ZF on loppunut, mutta siitä voi tehdä jälkitilauksen.
Saatavana olevat korvaavat osat:
Samankaltainen
Infineon Technologies
Varastossa: 370
Tekniset tiedot
Samankaltainen
IXYS
Varastossa: 36
Tekniset tiedot
Rohm Semiconductor
Varastossa: 2 111
Rohm Semiconductor
Varastossa: 2 145
Vishay Siliconix
Vishay Siliconix
STMicroelectronics
STMicroelectronics
Varastossa: 385
Taiwan Semiconductor Corporation
YAGEO XSEMI
N-kanavatyyppi 600 V 7,3A (Tc) 89W (Tc) Kiinnitys pintaan TO-252AA
TO-252AA
FCD620N60ZF
DigiKeyn tuotenumero
FCD620N60ZFTR-ND - Rullattu teippi (TR)
FCD620N60ZFCT-ND - Cut Tape (CT)
FCD620N60ZFDKR-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
FCD620N60ZF
Kuvaus
MOSFET N-CH 600V 7.3A DPAK
Valmistajan vakio toimitusaika
27 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
Kategoria
Vgs(th) (maks.) @ Id
5V @ 250µA
Valm.
Hilan varaus (Qg) (maks.) @ Vgs
36 nC @ 10 V
Sarja
Vgs (maks.)
±20V
Pakkaustapa
Rullattu teippi (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tulokapasitanssi (Ciss) (maks.) @ Vds
1135 pF @ 25 V
Osan tila
Aktiivinen
Tehohäviö (maks.)
89W (Tc)
FET-tyyppi
Toimintalämpötila
-55°C – 150°C (TJ)
Teknologia
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Jännite nielusta lähteeseen (Vdss)
600 V
Valmistajan laitepakkaus
TO-252AA
Virta - jatkuva nielu (Id) @ 25°C
Pakkaus / kotelo
Käyttöjännite (maks. Rds On, min. Rds On)
10V
Päätuotenumero
Rds päällä (maks.) @ Id, Vgs
620mOhm @ 3,6A, 10V