XP60SL600DH on vanhentunut, eikä sitä enää valmisteta.
Saatavana olevat korvaavat osat:
MFR Recommended
YAGEO XSEMI
Varastossa: 0
Tekniset tiedot
N-kanavatyyppi 600 V 7A (Tc) 2W (Ta), 56,8W (Tc) Kiinnitys pintaan TO-252
YAGEO XSemi N- and P-Channel Power MOSFETs PIO | DigiKey
XP60SL600DH
DigiKeyn tuotenumero
5048-XP60SL600DHTR-ND - Rullattu teippi (TR)
5048-XP60SL600DHCT-ND - Cut Tape (CT)
5048-XP60SL600DHDKR-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
XP60SL600DH
Kuvaus
MOSFET N-CH 600V 7A TO252
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
Kategoria
Rds päällä (maks.) @ Id, Vgs
600mOhm @ 2A, 10V
Valm.
Vgs(th) (maks.) @ Id
5V @ 250µA
Sarja
Hilan varaus (Qg) (maks.) @ Vgs
32 nC @ 10 V
Pakkaustapa
Rullattu teippi (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Vgs (maks.)
±20V
Osan tila
Vanhentunut
Tulokapasitanssi (Ciss) (maks.) @ Vds
1072 pF @ 100 V
FET-tyyppi
Tehohäviö (maks.)
2W (Ta), 56,8W (Tc)
Teknologia
Toimintalämpötila
-55°C – 150°C (TJ)
Jännite nielusta lähteeseen (Vdss)
600 V
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Virta - jatkuva nielu (Id) @ 25°C
Valmistajan laitepakkaus
TO-252
Käyttöjännite (maks. Rds On, min. Rds On)
10V