PCF0G151MCL6GS on ostettavissa, mutta sitä ei tavallisesti pidetä varastossa.
Saatavana olevat korvaavat osat:
Parannus
Nichicon
Varastossa: 806
Tekniset tiedot
Samankaltainen
Nichicon
Varastossa: 0
Tekniset tiedot
Samankaltainen
Varastossa: 820
Varastossa: 0
Suora
Chemi-Con
Chemi-Con
Varastossa: 73
Parametrisesti vastaava
Panasonic Industry
150 µF 4 V Alumiini-polymeerikondensaattorit Säteittäinen, Purkki - SMD 30mOhm 2000 tuntia @ 105°C
Doctor Capacitor Episode Three: Failure Modes
Doctor Capacitor Episode Two: Terms
PCF0G151MCL6GS
DigiKeyn tuotenumero
493-13981-2-ND - Rullattu teippi (TR)
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
PCF0G151MCL6GS
Kuvaus
CAP ALUM POLY 150UF 20% 4V SMD
Tarkka kuvaus
EDA/CAD-mallit
PCF0G151MCL6GS -mallit
Kategoria
Käyttöikä lämpötilassa
2000 tuntia @ 105°C
Valmistaja
Toimintalämpötila
-55°C – 105°C
Rippelivirta korkealla taajuudella
2 A @ 100 kHz
Koko/mitat
0,197" halk. (5,00mm)
Kapasitanssi
150 µF
Korkeus - asennettuna (maks.)
0,236" (6,00mm)
Toleranssi
±20%
Pintakiinnityksen liitäntäalueen koko
0,209" pit. x 0,209" lev. (5,30mm x 5,30mm)
Jännite – nimellinen
4 V
ESR (ekvivalenttinen sarjavastus)
30mOhm