PCF0G151MCL1GS on ostettavissa, mutta sitä ei tavallisesti pidetä varastossa.
Saatavana olevat korvaavat osat:
Suora
Nichicon
Varastossa: 820
Tekniset tiedot
Samankaltainen
Nichicon
Varastossa: 0
Tekniset tiedot
Samankaltainen
Varastossa: 0
Chemi-Con
Varastossa: 73
Chemi-Con
Parametrisesti vastaava
Panasonic Industry
Varastossa: 884
150 µF 4 V Alumiini-polymeerikondensaattorit Säteittäinen, Purkki - SMD 22mOhm 2000 tuntia @ 105°C
Doctor Capacitor Episode Three: Failure Modes
Doctor Capacitor Episode Two: Terms
PCF0G151MCL1GS
DigiKeyn tuotenumero
493-2980-2-ND - Rullattu teippi (TR)
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
PCF0G151MCL1GS
Kuvaus
CAP ALUM POLY 150UF 20% 4V SMD
Valmistajan vakio toimitusaika
18 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
EDA/CAD-mallit
PCF0G151MCL1GS -mallit
Kategoria
Käyttöikä lämpötilassa
2000 tuntia @ 105°C
Valmistaja
Toimintalämpötila
-55°C – 105°C
Sarja
Luokitukset
AEC-Q200
Pakkaustapa
Rullattu teippi (TR)
Sovellukset
Yleiskäyttöön
Osan tila
Aktiivinen
Rippelivirta korkealla taajuudella
2.8 A @ 100 kHz
Tyyppi
Polymeeri
Koko/mitat
0,248" halk. (6,30mm)
Kapasitanssi
150 µF
Korkeus - asennettuna (maks.)
0,236" (6,00mm)
Toleranssi
±20%
Pintakiinnityksen liitäntäalueen koko
0,260" pit. x 0,260" lev. (6,60mm x 6,60mm)
Jännite – nimellinen
4 V
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
ESR (ekvivalenttinen sarjavastus)
22mOhm