IXEL40N400
DigiKeyn tuotenumero
IXEL40N400-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
IXEL40N400
Kuvaus
IGBT 4000V 90A ISOPLUSI5-PAK
Valmistajan vakio toimitusaika
37 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
IGBT 4000 V 90 A 380 W Läpivientiaukko ISOPLUSi5-Pak™
Tekniset tiedot
 Tekniset tiedot
EDA/CAD-mallit
IXEL40N400 -mallit
Kategoria
Tulon tyyppi
Standardi
Valmistaja
IXYS
Hilan varaus
275 nC
Pakkaustapa
Putki
Td (päällä / pois päältä) @ 25°C
160ns/630ns
Osan tila
Aktiivinen
Testitila
2800V, 40A, 33Ohm, 15V
Jännite - kollektori-emitteriläpilyönti (maks.)
4000 V
Toimintalämpötila
-40°C – 150°C (TJ)
Virta - kollektori (Ic) (maks.)
90 A
Asennustyyppi
Läpivientiaukko
Virta - kollektorin pulssi (Icm)
400 A
Pakkaus / kotelo
ISOPLUSi5-PAK™
Vce(on) (maks.) @ Vge, Ic
3,2V @ 15V, 40A
Valmistajan laitepakkaus
ISOPLUSi5-Pak™
Teho - maksimi
380 W