SIHB16N50C-E3 on vanhentunut, eikä sitä enää valmisteta.
Saatavana olevat korvaavat osat:
Samankaltainen
IXYS
Varastossa: 0
Tekniset tiedot
Samankaltainen
IXYS
Varastossa: 0
Tekniset tiedot
STMicroelectronics
Varastossa: 957
STMicroelectronics
N-kanavatyyppi 500 V 16A (Tc) 250W (Tc) Kiinnitys pintaan TO-263 (D2PAK)
TO-263-3
SIHB16N50C-E3
DigiKeyn tuotenumero
742-SIHB16N50C-E3-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
SIHB16N50C-E3
Kuvaus
MOSFET N-CH 500V 16A D2PAK
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
Kategoria
Vgs(th) (maks.) @ Id
5V @ 250µA
Valm.
Hilan varaus (Qg) (maks.) @ Vgs
68 nC @ 10 V
Pakkaustapa
Putki
Vgs (maks.)
±30V
Osan tila
Vanhentunut
Tulokapasitanssi (Ciss) (maks.) @ Vds
1900 pF @ 25 V
FET-tyyppi
Tehohäviö (maks.)
250W (Tc)
Teknologia
Toimintalämpötila
-55°C – 150°C (TJ)
Jännite nielusta lähteeseen (Vdss)
500 V
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Virta - jatkuva nielu (Id) @ 25°C
Valmistajan laitepakkaus
TO-263 (D2PAK)
Käyttöjännite (maks. Rds On, min. Rds On)
10V
Pakkaus / kotelo
Rds päällä (maks.) @ Id, Vgs
380mOhm @ 8A, 10V