IXFA16N50P3 on ostettavissa, mutta sitä ei tavallisesti pidetä varastossa.
Saatavana olevat korvaavat osat:
Samankaltainen
Rohm Semiconductor
Varastossa: 0
Tekniset tiedot
Samankaltainen
Vishay Siliconix
Varastossa: 0
Tekniset tiedot
Vishay Siliconix
STMicroelectronics
Varastossa: 957
STMicroelectronics
Varastossa: 916
N-kanavatyyppi 500 V 16A (Tc) 330W (Tc) Kiinnitys pintaan TO-263AA (IXFA)
IXFA16N50P3
DigiKeyn tuotenumero
IXFA16N50P3-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
IXFA16N50P3
Kuvaus
MOSFET N-CH 500V 16A TO263
Valmistajan vakio toimitusaika
29 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
Kategoria
Vgs(th) (maks.) @ Id
5V @ 2,5mA
Valm.
Hilan varaus (Qg) (maks.) @ Vgs
29 nC @ 10 V
Sarja
Vgs (maks.)
±30V
Pakkaustapa
Putki
Tulokapasitanssi (Ciss) (maks.) @ Vds
1515 pF @ 25 V
Osan tila
Aktiivinen
Tehohäviö (maks.)
330W (Tc)
FET-tyyppi
Toimintalämpötila
-55°C – 150°C (TJ)
Teknologia
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Jännite nielusta lähteeseen (Vdss)
500 V
Valmistajan laitepakkaus
TO-263AA (IXFA)
Virta - jatkuva nielu (Id) @ 25°C
Pakkaus / kotelo
Käyttöjännite (maks. Rds On, min. Rds On)
10V
Päätuotenumero
Rds päällä (maks.) @ Id, Vgs
360mOhm @ 8A, 10V