LM78L12ACZ/LFT3
DigiKeyn tuotenumero
296-LM78L12ACZ/LFT3CT-ND - Cut Tape (CT)
296-LM78L12ACZ/LFT3TB-ND - Teippi ja rasia (TB)
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
LM78L12ACZ/LFT3
Kuvaus
IC REG LINEAR 12V 100MA TO92-3
Valmistajan vakio toimitusaika
12 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
PMIC - jänniteregulaattorit - lineaariset Positiivinen Kiinteä 1 Lähtö 100mA TO-92-3
Tekniset tiedot
 Tekniset tiedot
EDA/CAD-mallit
LM78L12ACZ/LFT3 -mallit
Kategoria
Lähtövirta
Valm.
Virta - lepovirta (Iq)
3 mA
Pakkaustapa
Cut Tape (CT)
Teippi ja rasia (TB)
PSRR
54dB (120Hz)
Osan tila
Aktiivinen
Suojausominaisuudet
Ylikuumeneminen, Oikosulku
Lähdön konfiguraatio
Toimintalämpötila
0°C – 125°C
Lähdön tyyppi
Asennustyyppi
Läpivientiaukko
Regulaattorien lukumäärä
1
Pakkaus / kotelo
TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA)
Tulojännite (maks.)
35V
Valmistajan laitepakkaus
TO-92-3
Jännite - lähtö (min./kiinteä)
12V