L78L12ABZ-AP
DigiKeyn tuotenumero
497-19605-1-ND - Cut Tape (CT)
497-19605-3-ND - Teippi ja rasia (TB)
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
L78L12ABZ-AP
Kuvaus
IC REG LINEAR 12V 100MA TO92-3
Tarkka kuvaus
PMIC - jänniteregulaattorit - lineaariset Positiivinen Kiinteä 1 Lähtö 100mA TO-92-3
EDA/CAD-mallit
L78L12ABZ-AP -mallit
Kategoria
Virta - lepovirta (Iq)
6 mA
Valm.
Virta - syöttö (maks.)
6.5 mA
Pakkaustapa
Cut Tape (CT)
Teippi ja rasia (TB)
PSRR
42dB (120Hz)
Toimintalämpötila
-40°C – 125°C
Pakkaus / kotelo
TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) muotoillut johtimet
Tulojännite (maks.)
35V
Jännite - lähtö (min./kiinteä)
12V