L78L12ACZ
DigiKeyn tuotenumero
497-2955-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
L78L12ACZ
Kuvaus
IC REG LINEAR 12V 100MA TO92-3
Tarkka kuvaus
PMIC - jänniteregulaattorit - lineaariset Positiivinen Kiinteä 1 Lähtö 100mA TO-92-3
EDA/CAD-mallit
L78L12ACZ -mallit
Kategoria
Virta - lepovirta (Iq)
6 mA
Valm.
Virta - syöttö (maks.)
6.5 mA
Pakkaustapa
Irtotavara
PSRR
42dB (120Hz)
Toimintalämpötila
0°C – 125°C
Pakkaus / kotelo
TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA)
Tulojännite (maks.)
35V
Jännite - lähtö (min./kiinteä)
12V