FQT7N10LTF on vanhentunut, eikä sitä enää valmisteta.
Saatavana olevat korvaavat osat:
Samankaltainen
Diodes Incorporated
Varastossa: 0
Tekniset tiedot
Samankaltainen
Panjit International Inc.
Varastossa: 4 314
Tekniset tiedot
Diodes Incorporated
Varastossa: 474
N-kanavatyyppi 100 V 1,7A (Tc) 2W (Tc) Kiinnitys pintaan SOT-223-4
FQT7N10LTF
DigiKeyn tuotenumero
FQT7N10LTFTR-ND - Rullattu teippi (TR)
FQT7N10LTFCT-ND - Cut Tape (CT)
FQT7N10LTFDKR-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
FQT7N10LTF
Kuvaus
MOSFET N-CH 100V 1.7A SOT223-4
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
Kategoria
Vgs(th) (maks.) @ Id
2V @ 250µA
Valm.
Hilan varaus (Qg) (maks.) @ Vgs
6 nC @ 5 V
Sarja
Vgs (maks.)
±20V
Pakkaustapa
Rullattu teippi (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tulokapasitanssi (Ciss) (maks.) @ Vds
290 pF @ 25 V
Osan tila
Vanhentunut
Tehohäviö (maks.)
2W (Tc)
FET-tyyppi
Toimintalämpötila
-55°C – 150°C (TJ)
Teknologia
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Jännite nielusta lähteeseen (Vdss)
100 V
Valmistajan laitepakkaus
SOT-223-4
Virta - jatkuva nielu (Id) @ 25°C
Pakkaus / kotelo
Käyttöjännite (maks. Rds On, min. Rds On)
5V, 10V
Päätuotenumero
Rds päällä (maks.) @ Id, Vgs
350mOhm @ 850mA, 10V