PIC16F877A-I/P
DigiKeyn tuotenumero
PIC16F877A-I/P-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
PIC16F877A-I/P
Kuvaus
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 40DIP
Valmistajan vakio toimitusaika
6 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
PIC PIC® 16F Mikrokontrollerit IC 8 bittiä 20MHz 14Kt (8K x 14) FLASH 40-PDIP
EDA/CAD-mallit
PIC16F877A-I/P -mallit
RAM-muistin koko
368 x 8
Jännite - syöttö (Vcc/Vdd)
4V – 5,5V
Datamuuntimet
A/D 8x10b
Oskillaattorin tyyppi
Ulkoinen
Toimintalämpötila
-40°C – 85°C (TA)
Nopeus
20MHz
Asennustyyppi
Läpivientiaukko
Valmistajan laitepakkaus
40-PDIP
Pakkaus / kotelo
40-DIP (0,600", 15,24mm)