PIC16F876A-I/SP
DigiKeyn tuotenumero
PIC16F876A-I/SP-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
PIC16F876A-I/SP
Kuvaus
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 28SPDIP
Valmistajan vakio toimitusaika
5 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
PIC PIC® 16F Mikrokontrollerit IC 8 bittiä 20MHz 14Kt (8K x 14) FLASH 28-SPDIP
EDA/CAD-mallit
PIC16F876A-I/SP -mallit
Tuotteen ominaisuudet
Näytä samankaltaiset tuotteet
EEPROM:in koko
256 x 8
RAM-muistin koko
368 x 8
Jännite - syöttö (Vcc/Vdd)
4V – 5,5V
DigiKey voi ohjelmoida
Vahvistettu
Datamuuntimet
A/D 5x10b
Oskillaattorin tyyppi
Ulkoinen
Toimintalämpötila
-40°C – 85°C (TA)
Nopeus
20MHz
Asennustyyppi
Läpivientiaukko
Liitettävyys
I2C, SPI, UART/USART
Valmistajan laitepakkaus
28-SPDIP
Oheislaitteet
Jännitteenlaskun tunnistus/nollaus, POR, PWM, WDT
Pakkaus / kotelo
28-DIP (0,300", 7,62mm)