PIC16F628A-I/P
DigiKeyn tuotenumero
PIC16F628A-I/P-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
PIC16F628A-I/P
Kuvaus
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 18DIP
Valmistajan vakio toimitusaika
8 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
PIC PIC® 16F Mikrokontrollerit IC 8 bittiä 20MHz 3,5Kt (2K x 14) FLASH 18-PDIP
EDA/CAD-mallit
PIC16F628A-I/P -mallit
Sarja
EEPROM:in koko
128 x 8
Pakkaustapa
Putki
RAM-muistin koko
224 x 8
Jännite - syöttö (Vcc/Vdd)
3V – 5,5V
Toimintalämpötila
-40°C – 85°C (TA)
Asennustyyppi
Läpivientiaukko
Nopeus
20MHz
Valmistajan laitepakkaus
18-PDIP
Liitettävyys
UART/USART
Pakkaus / kotelo
18-DIP (0,300", 7,62mm)