IXTT140P10T
DigiKeyn tuotenumero
238-IXTT140P10T-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
IXTT140P10T
Kuvaus
MOSFET P-CH 100V 140A TO268
Tarkka kuvaus
P-kanava 100 V 140A (Tc) 568W (Tc) Kiinnitys pintaan TO-268AA
Kategoria
Vgs(th) (maks.) @ Id
4V @ 250µA
Valm.
Hilan varaus (Qg) (maks.) @ Vgs
400 nC @ 10 V
Sarja
Vgs (maks.)
±15V
Pakkaustapa
Putki
Tulokapasitanssi (Ciss) (maks.) @ Vds
31400 pF @ 25 V
Tehohäviö (maks.)
568W (Tc)
FET-tyyppi
Toimintalämpötila
-55°C – 150°C (TJ)
Jännite nielusta lähteeseen (Vdss)
100 V
Valmistajan laitepakkaus
TO-268AA
Virta - jatkuva nielu (Id) @ 25°C
Pakkaus / kotelo
Käyttöjännite (maks. Rds On, min. Rds On)
10V
Päätuotenumero
Rds päällä (maks.) @ Id, Vgs
12mOhm @ 70A, 10V