IPZ40N04S5L7R4ATMA1
DigiKeyn tuotenumero
IPZ40N04S5L7R4ATMA1TR-ND - Rullattu teippi (TR)
IPZ40N04S5L7R4ATMA1CT-ND - Cut Tape (CT)
IPZ40N04S5L7R4ATMA1DKR-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
IPZ40N04S5L7R4ATMA1
Kuvaus
MOSFET N-CH 40V 40A 8TSDSON
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
N-kanavatyyppi 40 V 40A (Tc) 34W (Tc) Kiinnitys pintaan PG-TSDSON-8
Tekniset tiedot
 Tekniset tiedot
EDA/CAD-mallit
IPZ40N04S5L7R4ATMA1 -mallit
Kategoria
Hilan varaus (Qg) (maks.) @ Vgs
17 nC @ 10 V
Valm.
Vgs (maks.)
±16V
Sarja
Tulokapasitanssi (Ciss) (maks.) @ Vds
920 pF @ 25 V
Pakkaustapa
Rullattu teippi (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tehohäviö (maks.)
34W (Tc)
Osan tila
Ei uusiin suunnitelmiin
Toimintalämpötila
-55°C – 175°C (TJ)
FET-tyyppi
Luokka
Autoteollisuus
Teknologia
Hyväksyntä
AEC-Q101
Jännite nielusta lähteeseen (Vdss)
40 V
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Virta - jatkuva nielu (Id) @ 25°C
Valmistajan laitepakkaus
PG-TSDSON-8
Käyttöjännite (maks. Rds On, min. Rds On)
4,5V, 10V
Pakkaus / kotelo
Rds päällä (maks.) @ Id, Vgs
7,4mOhm @ 20A, 10V
Päätuotenumero
Vgs(th) (maks.) @ Id
2V @ 10µA