DMTH4007SPSQ-13
DigiKeyn tuotenumero
31-DMTH4007SPSQ-13TR-ND - Rullattu teippi (TR)
31-DMTH4007SPSQ-13CT-ND - Cut Tape (CT)
31-DMTH4007SPSQ-13DKR-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
DMTH4007SPSQ-13
Kuvaus
MOSFET N-CH 40V 15.7A PWRDI5060
Tarkka kuvaus
N-kanavatyyppi 40 V 15,7A (Ta), 100A (Tc) 2,8W (Ta), 136W (Tc) Kiinnitys pintaan PowerDI5060-8
Kategoria
Hilan varaus (Qg) (maks.) @ Vgs
41.9 nC @ 10 V
Valm.
Vgs (maks.)
±20V
Tulokapasitanssi (Ciss) (maks.) @ Vds
2082 pF @ 25 V
Tehohäviö (maks.)
2,8W (Ta), 136W (Tc)
FET-tyyppi
Toimintalämpötila
-55°C – 175°C (TJ)
Teknologia
Luokka
Autoteollisuus
Jännite nielusta lähteeseen (Vdss)
40 V
Hyväksyntä
AEC-Q101
Virta - jatkuva nielu (Id) @ 25°C
10V
Valmistajan laitepakkaus
PowerDI5060-8
Rds päällä (maks.) @ Id, Vgs
7,6mOhm @ 20A, 10V
Pakkaus / kotelo
Vgs(th) (maks.) @ Id
4V @ 250µA