IPW60R040C7XKSA1
DigiKeyn tuotenumero
448-IPW60R040C7XKSA1-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
IPW60R040C7XKSA1
Kuvaus
MOSFET N-CH 600V 50A TO247-3
Valmistajan vakio toimitusaika
28 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
N-kanavatyyppi 600 V 50A (Tc) 227W (Tc) Läpivientiaukko PG-TO247-3
EDA/CAD-mallit
IPW60R040C7XKSA1 -mallit
Kategoria
Vgs(th) (maks.) @ Id
4V @ 1,24mA
Valm.
Hilan varaus (Qg) (maks.) @ Vgs
107 nC @ 10 V
Sarja
Vgs (maks.)
±20V
Tulokapasitanssi (Ciss) (maks.) @ Vds
4340 pF @ 400 V
Osan tila
Aktiivinen
Tehohäviö (maks.)
227W (Tc)
FET-tyyppi
Toimintalämpötila
-55°C – 150°C (TJ)
Jännite nielusta lähteeseen (Vdss)
600 V
Valmistajan laitepakkaus
PG-TO247-3
Virta - jatkuva nielu (Id) @ 25°C
Pakkaus / kotelo
Käyttöjännite (maks. Rds On, min. Rds On)
10V
Päätuotenumero
Rds päällä (maks.) @ Id, Vgs
40mOhm @ 24,9A, 10V