IPG20N04S409ATMA1 on vanhentunut, eikä sitä enää valmisteta.
Saatavana olevat korvaavat osat:
MFR Recommended
Infineon Technologies
Varastossa: 5 090
Tekniset tiedot
Samankaltainen
Diodes Incorporated
Varastossa: 0
Tekniset tiedot
MOSFETit - ryhmät 40V 20A (Tc) 54W (Tc) Kiinnitys pintaan PG-TDSON-8
IPG20N04S409ATMA1
DigiKeyn tuotenumero
448-IPG20N04S409ATMA1TR-ND - Rullattu teippi (TR)
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
IPG20N04S409ATMA1
Kuvaus
MOSFET 2N-CH 40V 20A 8TDSON
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
EDA/CAD-mallit
IPG20N04S409ATMA1 -mallit
Kategoria
Hilan varaus (Qg) (maks.) @ Vgs
28nC @ 10V
Tulokapasitanssi (Ciss) (maks.) @ Vds
2250pF @ 25V
Sarja
Teho - maksimi
54W (Tc)
Toimintalämpötila
-55°C – 175°C (TJ)
Osan tila
Vanhentunut
Jännite nielusta lähteeseen (Vdss)
40V
Pakkaus / kotelo
8-PowerTDFN
Virta - jatkuva nielu (Id) @ 25°C
20A (Tc)
Valmistajan laitepakkaus
PG-TDSON-8
Rds päällä (maks.) @ Id, Vgs
8,6mOhm @ 17A, 10V
Päätuotenumero
Vgs(th) (maks.) @ Id
4V @ 22µA