IPG20N04S409AATMA1
DigiKeyn tuotenumero
448-IPG20N04S409AATMA1TR-ND - Rullattu teippi (TR)
448-IPG20N04S409AATMA1CT-ND - Cut Tape (CT)
448-IPG20N04S409AATMA1DKR-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
IPG20N04S409AATMA1
Kuvaus
MOSFET 2N-CH 40V 20A 8TDSON
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
MOSFETit - ryhmät 40V 20A (Tc) 54W (Tc) Kiinnitys pintaan PG-TDSON-8-4
Tekniset tiedot
 Tekniset tiedot
EDA/CAD-mallit
IPG20N04S409AATMA1 -mallit
Kategoria
Hilan varaus (Qg) (maks.) @ Vgs
28nC @ 10V
Valmistaja
Infineon Technologies
Tulokapasitanssi (Ciss) (maks.) @ Vds
2250pF @ 25V
Sarja
Teho - maksimi
54W (Tc)
Pakkaustapa
Rullattu teippi (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Toimintalämpötila
-55°C – 175°C (TJ)
Osan tila
Ei uusiin suunnitelmiin
Luokka
Autoteollisuus
Teknologia
MOSFET (metallioksidi)
Hyväksyntä
AEC-Q101
Konfiguraatio
2 N-kanavaa (kaksinkertainen)
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Jännite nielusta lähteeseen (Vdss)
40V
Pakkaus / kotelo
8-PowerVDFN
Virta - jatkuva nielu (Id) @ 25°C
20A (Tc)