HSH0820-3R8406-R
DigiKeyn tuotenumero
283-HSH0820-3R8406-R-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
HSH0820-3R8406-R
Kuvaus
CAP LITHIUM HYBRID 40F 3.8V
Tarkka kuvaus
40 F (EDLC) superkondensaattorit 3.8 V Säteittäinen, Purkki 250mOhm @ 1kHz 1000 tuntia @ 70°C
Kategoria
Käyttöikä lämpötilassa
1000 tuntia @ 70°C
Johdinten väli
0,138" (3,50mm)
Kapasitanssi
40 F
Koko/mitat
0,315" halk. (8,00mm)
Toleranssi
±20%
Korkeus - asennettuna (maks.)
0,866" (22,00mm)
Jännite – nimellinen
3.8 V
Toimintalämpötila
-25°C – 70°C
ESR (ekvivalenttinen sarjavastus)
250mOhm @ 1kHz