P160KNP-0EC15B2K
P160KNP-0EC15B2K
P160KNP-0EC15B2K
DigiKeyn tuotenumero
987-1727-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
P160KNP-0EC15B2K
Kuvaus
POT 2K OHM 1/5W PLASTIC LINEAR
Tarkka kuvaus
2k Ohm 1 kytkentää Lineaarinen Paneelikiinnitys Potentiometri Ei mitään 1.0 Umdrehungen Sähköä johtava muovi 0,2W, 1/5W juotosnasta
Kategoria
Säädön tyyppi
Käyttäjän määrittämä
Terminointityyppi
juotosnasta
Aktuaattorityyppi
Uritettu
Resistanssi (ohmia)
2k
Aktuaattorin pituus
0,591" (15,00mm)
Toleranssi
±20%
Aktuaattorin halkaisija
0,236" (6,00mm)
Teho (wattia)
0,2W, 1/5W
Sisäänrakennettu kytkin
Ei mitään
Koko - runko
Pyöreä - 0,669" halk. (17,00mm)