LM3940IMP-3.3/NOPB on loppunut, mutta siitä voi tehdä jälkitilauksen.
Saatavana olevat korvaavat osat:
Samankaltainen
Diodes Incorporated
Varastossa: 12 516
Tekniset tiedot
Samankaltainen
Diodes Incorporated
Varastossa: 3 107
Tekniset tiedot
Rohm Semiconductor
Rohm Semiconductor
Varastossa: 6
Microchip Technology
onsemi
Microchip Technology
onsemi
MaxLinear, Inc.
PMIC - jänniteregulaattorit - lineaariset Positiivinen Kiinteä 1 Lähtö 1A SOT-223-4
What is a Voltage Regulator Another Teaching Moment | Digi-Key Electronics
LM3940IMP-3.3/NOPB
DigiKeyn tuotenumero
LM3940IMP-3.3/NOPBTR-ND - Rullattu teippi (TR)
LM3940IMP-3.3/NOPBCT-ND - Cut Tape (CT)
LM3940IMP-3.3/NOPBDKR-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
LM3940IMP-3.3/NOPB
Kuvaus
IC REG LINEAR 3.3V 1A SOT-223-4
Tarkka kuvaus
EDA/CAD-mallit
LM3940IMP-3.3/NOPB -mallit
Kategoria
Jännitehäviö (maks.)
0,2V @ 100mA
Valm.
Lähtövirta
Pakkaustapa
Rullattu teippi (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Suojausominaisuudet
Ylikuumeneminen, Oikosulku
Toimintalämpötila
-40°C – 125°C
Lähdön konfiguraatio
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Lähdön tyyppi
Pakkaus / kotelo
TO-261-4, TO-261AA
Regulaattorien lukumäärä
1
Valmistajan laitepakkaus
SOT-223-4
Tulojännite (maks.)
7,5V
Päätuotenumero
Jännite - lähtö (min./kiinteä)
3,3V