LM2940SX-12/NOPB
DigiKeyn tuotenumero
LM2940SX-12/NOPBTR-ND - Rullattu teippi (TR)
LM2940SX-12/NOPBCT-ND - Cut Tape (CT)
LM2940SX-12/NOPBDKR-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
LM2940SX-12/NOPB
Kuvaus
IC REG LINEAR 12V 1A TO263
Valmistajan vakio toimitusaika
12 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
PMIC - jänniteregulaattorit - lineaariset Positiivinen Kiinteä 1 Lähtö 1A TO-263 (DDPAK-3)
EDA/CAD-mallit
LM2940SX-12/NOPB -mallit
Virta - lepovirta (Iq)
10 mA
Pakkaustapa
Rullattu teippi (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Virta - syöttö (maks.)
15 mA
Osan tila
Aktiivinen
PSRR
66dB (120Hz)
Toimintalämpötila
-40°C – 125°C
Tulojännite (maks.)
26V
Jännite - lähtö (min./kiinteä)
12V
Jännitehäviö (maks.)
1V @ 1A