LM2940S-12/NOPB
DigiKeyn tuotenumero
LM2940S-12/NOPB-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
LM2940S-12/NOPB
Kuvaus
IC REG LINEAR 12V 1A TO263
Valmistajan vakio toimitusaika
18 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
PMIC - jänniteregulaattorit - lineaariset Positiivinen Kiinteä 1 Lähtö 1A TO-263 (DDPAK-3)
EDA/CAD-mallit
LM2940S-12/NOPB -mallit
Virta - lepovirta (Iq)
10 mA
Pakkaustapa
Putki
Virta - syöttö (maks.)
15 mA
Osan tila
Aktiivinen
PSRR
66dB (120Hz)
Toimintalämpötila
-40°C – 125°C
Tulojännite (maks.)
26V
Jännite - lähtö (min./kiinteä)
12V
Jännitehäviö (maks.)
1V @ 1A