STP60NF06
DigiKeyn tuotenumero
497-STP60NF06-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
STP60NF06
Kuvaus
MOSFET N-CH 60V 60A TO220AB
Valmistajan vakio toimitusaika
10 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
N-kanavatyyppi 60 V 60A (Tc) 110W (Tc) Läpivientiaukko TO-220
EDA/CAD-mallit
STP60NF06 -mallit
Kategoria
Vgs(th) (maks.) @ Id
4V @ 250µA
Valm.
Hilan varaus (Qg) (maks.) @ Vgs
73 nC @ 10 V
Sarja
Vgs (maks.)
±20V
Pakkaustapa
Putki
Tulokapasitanssi (Ciss) (maks.) @ Vds
1660 pF @ 25 V
Osan tila
Aktiivinen
Tehohäviö (maks.)
110W (Tc)
FET-tyyppi
Toimintalämpötila
-55°C – 175°C (TJ)
Läpivientiaukko
Jännite nielusta lähteeseen (Vdss)
60 V
Valmistajan laitepakkaus
TO-220
Virta - jatkuva nielu (Id) @ 25°C
Pakkaus / kotelo
Käyttöjännite (maks. Rds On, min. Rds On)
10V
Päätuotenumero
Rds päällä (maks.) @ Id, Vgs
16mOhm @ 30A, 10V