IR2104PBF
DigiKeyn tuotenumero
IR2104PBF-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
IR2104PBF
Kuvaus
IC GATE DRVR HALF-BRIDGE 8DIP
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
Puolisilta porttiohjaimet IC Invertoimaton 8-PDIP
EDA/CAD-mallit
IR2104PBF -mallit
Kategoria
Logiikan jännite - VIL, VIH
0,8V, 3V
Virta - huippulähtö (lähde, nielu)
210mA, 360mA
Tulon tyyppi
Invertoimaton
Osan tila
Ei uusiin suunnitelmiin
Yläpuolen jännite - maks. (Bootstrap)
600 V
Nousu/laskuaika (tyyp.)
100ns, 50ns
Ohjattava konfiguraatio
Puolisilta
Toimintalämpötila
-40°C – 150°C (TJ)
Kanavan tyyppi
Synkroninen
Asennustyyppi
Läpivientiaukko
Pakkaus / kotelo
8-DIP (0,300", 7,62mm)
Hilan tyyppi
IGBT, MOSFET (N-kanava)
Valmistajan laitepakkaus
8-PDIP
Syöttöjännite
10V – 20V