STP11NM60FD
DigiKeyn tuotenumero
497-3180-5-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
STP11NM60FD
Kuvaus
MOSFET N-CH 600V 11A TO220AB
Valmistajan vakio toimitusaika
16 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
N-kanavatyyppi 600 V 11A (Tc) 160W (Tc) Läpivientiaukko TO-220
EDA/CAD-mallit
STP11NM60FD -mallit
Kategoria
Rds päällä (maks.) @ Id, Vgs
450mOhm @ 5,5A, 10V
Valm.
Vgs(th) (maks.) @ Id
5V @ 250µA
Sarja
Hilan varaus (Qg) (maks.) @ Vgs
40 nC @ 10 V
Pakkaustapa
Putki
Vgs (maks.)
±30V
Osan tila
Aktiivinen
Tulokapasitanssi (Ciss) (maks.) @ Vds
900 pF @ 25 V
FET-tyyppi
Tehohäviö (maks.)
160W (Tc)
Läpivientiaukko
Jännite nielusta lähteeseen (Vdss)
600 V
Valmistajan laitepakkaus
TO-220
Virta - jatkuva nielu (Id) @ 25°C
Pakkaus / kotelo
Käyttöjännite (maks. Rds On, min. Rds On)
10V