STP100N10F7
DigiKeyn tuotenumero
497-13550-5-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
STP100N10F7
Kuvaus
MOSFET N CH 100V 80A TO-220
Valmistajan vakio toimitusaika
17 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
N-kanavatyyppi 100 V 80A (Tc) 150W (Tc) Läpivientiaukko TO-220
Tekniset tiedot
 Tekniset tiedot
EDA/CAD-mallit
STP100N10F7 -mallit
Kategoria
Vgs(th) (maks.) @ Id
4,5V @ 250µA
Valm.
Hilan varaus (Qg) (maks.) @ Vgs
61 nC @ 10 V
Sarja
Vgs (maks.)
±20V
Pakkaustapa
Putki
Tulokapasitanssi (Ciss) (maks.) @ Vds
4369 pF @ 50 V
Osan tila
Aktiivinen
Tehohäviö (maks.)
150W (Tc)
FET-tyyppi
Toimintalämpötila
-55°C – 175°C (TJ)
Teknologia
Asennustyyppi
Läpivientiaukko
Jännite nielusta lähteeseen (Vdss)
100 V
Valmistajan laitepakkaus
TO-220
Virta - jatkuva nielu (Id) @ 25°C
Pakkaus / kotelo
Käyttöjännite (maks. Rds On, min. Rds On)
10V
Päätuotenumero
Rds päällä (maks.) @ Id, Vgs
8mOhm @ 40A, 10V