STL40N10F7
DigiKeyn tuotenumero
497-13968-2-ND - Rullattu teippi (TR)
497-13968-1-ND - Cut Tape (CT)
497-13968-6-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
STL40N10F7
Kuvaus
MOSFET N-CH 100V 40A POWERFLAT
Valmistajan vakio toimitusaika
18 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
N-kanavatyyppi 100 V 40A (Tc) 5W (Ta), 70W (Tc) Kiinnitys pintaan PowerFlat™ (5x6)
Tekniset tiedot
 Tekniset tiedot
EDA/CAD-mallit
STL40N10F7 -mallit
Kategoria
Vgs(th) (maks.) @ Id
4,5V @ 250µA
Valm.
Hilan varaus (Qg) (maks.) @ Vgs
19 nC @ 10 V
Sarja
Vgs (maks.)
±20V
Pakkaustapa
Rullattu teippi (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tulokapasitanssi (Ciss) (maks.) @ Vds
1270 pF @ 50 V
Osan tila
Aktiivinen
Tehohäviö (maks.)
5W (Ta), 70W (Tc)
FET-tyyppi
Toimintalämpötila
-55°C – 175°C (TJ)
Teknologia
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Jännite nielusta lähteeseen (Vdss)
100 V
Valmistajan laitepakkaus
PowerFlat™ (5x6)
Virta - jatkuva nielu (Id) @ 25°C
Pakkaus / kotelo
Käyttöjännite (maks. Rds On, min. Rds On)
10V
Päätuotenumero
Rds päällä (maks.) @ Id, Vgs
24mOhm @ 10A, 10V