STGW30V60DF
DigiKeyn tuotenumero
497-13765-5-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
STGW30V60DF
Kuvaus
IGBT TRENCH FS 600V 60A TO-247-3
Tarkka kuvaus
IGBT Trench Field Stop 600 V 60 A 258 W Läpivientiaukko TO-247-3
EDA/CAD-mallit
STGW30V60DF -mallit
Hilan varaus
163 nC
Pakkaustapa
Putki
Td (päällä / pois päältä) @ 25°C
45ns/189ns
Testitila
400V, 30A, 10Ohm, 15V
IGBT-tyyppi
Trench Field Stop
Käänteinen elpymisaika (trr)
53 ns
Jännite - kollektori-emitteriläpilyönti (maks.)
600 V
Toimintalämpötila
-55°C – 175°C (TJ)
Virta - kollektori (Ic) (maks.)
60 A
Asennustyyppi
Läpivientiaukko
Virta - kollektorin pulssi (Icm)
120 A
Pakkaus / kotelo
TO-247-3
Vce(on) (maks.) @ Vge, Ic
2,3V @ 15V, 30A
Valmistajan laitepakkaus
TO-247-3
Teho - maksimi
258 W