L78L12ACZ-AP
DigiKeyn tuotenumero
497-15784-1-ND - Cut Tape (CT)
497-15784-3-ND - Teippi ja rasia (TB)
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
L78L12ACZ-AP
Kuvaus
IC REG LINEAR 12V 100MA TO92-3
Valmistajan vakio toimitusaika
14 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
PMIC - jänniteregulaattorit - lineaariset Positiivinen Kiinteä 1 Lähtö 100mA TO-92-3
Tekniset tiedot
 Tekniset tiedot
EDA/CAD-mallit
L78L12ACZ-AP -mallit
Kategoria
Virta - lepovirta (Iq)
6 mA
Valm.
Virta - syöttö (maks.)
6.5 mA
Pakkaustapa
Cut Tape (CT)
Teippi ja rasia (TB)
PSRR
42dB (120Hz)
Osan tila
Aktiivinen
Suojausominaisuudet
Ylivirta, Ylikuumeneminen, Oikosulku
Lähdön konfiguraatio
Toimintalämpötila
0°C – 125°C
Lähdön tyyppi
Asennustyyppi
Läpivientiaukko
Regulaattorien lukumäärä
1
Pakkaus / kotelo
TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA)
Tulojännite (maks.)
35V
Valmistajan laitepakkaus
TO-92-3
Jännite - lähtö (min./kiinteä)
12V