R6015ENX on loppunut, mutta siitä voi tehdä jälkitilauksen.
Saatavana olevat korvaavat osat:
Parametrisesti vastaava
Rohm Semiconductor
Varastossa: 1 000
Tekniset tiedot
Samankaltainen
Infineon Technologies
Varastossa: 52
Tekniset tiedot
Samankaltainen
Rochester Electronics, LLC
Varastossa: 22 901
Toshiba Semiconductor and Storage
Varastossa: 73
N-kanavatyyppi 600 V 15A (Tc) 40W (Tc) Läpivientiaukko TO-220FM
R6015ENX
DigiKeyn tuotenumero
R6015ENX-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
R6015ENX
Kuvaus
MOSFET N-CH 600V 15A TO220FM
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
EDA/CAD-mallit
R6015ENX -mallit
Kategoria
Vgs(th) (maks.) @ Id
4V @ 1mA
Valm.
Hilan varaus (Qg) (maks.) @ Vgs
40 nC @ 10 V
Pakkaustapa
Irtotavara
Vgs (maks.)
±20V
Osan tila
Ei uusiin suunnitelmiin
Tulokapasitanssi (Ciss) (maks.) @ Vds
910 pF @ 25 V
FET-tyyppi
Tehohäviö (maks.)
40W (Tc)
Teknologia
Toimintalämpötila
150°C (TJ)
Jännite nielusta lähteeseen (Vdss)
600 V
Asennustyyppi
Läpivientiaukko
Virta - jatkuva nielu (Id) @ 25°C
Valmistajan laitepakkaus
TO-220FM
Käyttöjännite (maks. Rds On, min. Rds On)
10V
Pakkaus / kotelo
Rds päällä (maks.) @ Id, Vgs
290mOhm @ 6,5A, 10V