NP50P04SDG-E1-AY
DigiKeyn tuotenumero
559-NP50P04SDG-E1-AYTR-ND - Rullattu teippi (TR)
559-NP50P04SDG-E1-AYCT-ND - Cut Tape (CT)
559-NP50P04SDG-E1-AYDKR-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
NP50P04SDG-E1-AY
Kuvaus
MOSFET P-CH 40V 50A TO252
Valmistajan vakio toimitusaika
12 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
P-kanava 40 V 50A (Tc) 1,2W (Ta), 84W (Tc) Kiinnitys pintaan TO-252 (MP-3ZK)
Tekniset tiedot
 Tekniset tiedot
EDA/CAD-mallit
NP50P04SDG-E1-AY -mallit
Kategoria
Hilan varaus (Qg) (maks.) @ Vgs
100 nC @ 10 V
Valm.
Vgs (maks.)
±20V
Pakkaustapa
Rullattu teippi (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tulokapasitanssi (Ciss) (maks.) @ Vds
5000 pF @ 10 V
Osan tila
Aktiivinen
Tehohäviö (maks.)
1,2W (Ta), 84W (Tc)
FET-tyyppi
Toimintalämpötila
175°C (TJ)
Teknologia
Luokka
Autoteollisuus
Jännite nielusta lähteeseen (Vdss)
40 V
Hyväksyntä
AEC-Q101
Virta - jatkuva nielu (Id) @ 25°C
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Käyttöjännite (maks. Rds On, min. Rds On)
4,5V, 10V
Valmistajan laitepakkaus
TO-252 (MP-3ZK)
Rds päällä (maks.) @ Id, Vgs
9,6mOhm @ 25A, 10V
Pakkaus / kotelo
Vgs(th) (maks.) @ Id
2,5V @ 250µA