MC78L12ACPRAG
DigiKeyn tuotenumero
MC78L12ACPRAGOSTR-ND - Rullattu teippi (TR)
MC78L12ACPRAGOSCT-ND - Cut Tape (CT)
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
MC78L12ACPRAG
Kuvaus
IC REG LINEAR 12V 100MA TO92
Valmistajan vakio toimitusaika
12 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
PMIC - jänniteregulaattorit - lineaariset Positiivinen Kiinteä 1 Lähtö 100mA TO-92 (TO-226)
EDA/CAD-mallit
MC78L12ACPRAG -mallit
Virta - lepovirta (Iq)
6.5 mA
Pakkaustapa
Rullattu teippi (TR)
Cut Tape (CT)
PSRR
42dB (120Hz)
Toimintalämpötila
0°C – 125°C
Pakkaus / kotelo
TO-226-3, TO-92-3 pitkä runko, muotoillut jalat
Tulojännite (maks.)
35V
Jännite - lähtö (min./kiinteä)
12V