BZX84C6V8LT3 on vanhentunut, eikä sitä enää valmisteta.
Saatavana olevat korvaavat osat:
Parametrisesti vastaava
onsemi
Varastossa: 12 420
Tekniset tiedot
Parametrisesti vastaava
onsemi
Varastossa: 254 435
Tekniset tiedot
Samankaltainen
Nexperia USA Inc.
Samankaltainen
Nexperia USA Inc.
Diodes Incorporated
Taiwan Semiconductor Corporation
Diodes Incorporated
Diodit - Zener 6.8 V 225 mW ±6% Kiinnitys pintaan SOT-23-3 (TO-236)
BZX84C6V8LT3
DigiKeyn tuotenumero
BZX84C6V8LT3-ND - Rullattu teippi (TR)
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
BZX84C6V8LT3
Kuvaus
DIODE ZENER 6.8V 225MW SOT23-3
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
Kategoria
Impedanssi (maks.) (Zzt)
15 Ohms
Valm.
Virta - käänteinen vuoto @ Vr
2 µA @ 4 V
Sarja
Jännite - myötävirta (Vf) (maks.) @ If
900 mV @ 10 mA
Toimintalämpötila
-65°C – 150°C (TJ)
Osan tila
Vanhentunut
Toleranssi
±6%
Valmistajan laitepakkaus
SOT-23-3 (TO-236)
Teho - maksimi
225 mW