BZX84B6V8Q-7-F
DigiKeyn tuotenumero
31-BZX84B6V8Q-7-FTR-ND - Rullattu teippi (TR)
31-BZX84B6V8Q-7-FCT-ND - Cut Tape (CT)
31-BZX84B6V8Q-7-FDKR-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
BZX84B6V8Q-7-F
Kuvaus
DIODE ZENER 6.8V 300MW SOT23
Valmistajan vakio toimitusaika
40 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
Diodit - Zener 6.8 V 300 mW ±2% Kiinnitys pintaan SOT-23-3
Kategoria
Jännite - myötävirta (Vf) (maks.) @ If
900 mV @ 10 mA
Valm.
Toimintalämpötila
-65°C – 150°C (TJ)
Pakkaustapa
Rullattu teippi (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Luokka
Autoteollisuus
Osan tila
Aktiivinen
Hyväksyntä
AEC-Q101
Toleranssi
±2%
Pakkaus / kotelo
Teho - maksimi
300 mW
Impedanssi (maks.) (Zzt)
15 Ohms
Päätuotenumero
Virta - käänteinen vuoto @ Vr
2 µA @ 4 V