MSCSM120TAM31CT3AG
DigiKeyn tuotenumero
150-MSCSM120TAM31CT3AG-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
MSCSM120TAM31CT3AG
Kuvaus
MOSFET 6N-CH 1200V 89A SP3F
Tarkka kuvaus
MOSFETit - ryhmät 1200V (1,2kV) 89A (Tc) 395W (Tc) Runkokiinnitys SP3F
Tekniset tiedot
 Tekniset tiedot
EDA/CAD-mallit
MSCSM120TAM31CT3AG -mallit
Kategoria
Vgs(th) (maks.) @ Id
2,8V @ 1mA
Hilan varaus (Qg) (maks.) @ Vgs
232nC @ 20V
Tulokapasitanssi (Ciss) (maks.) @ Vds
3020pF @ 1000V
Teho - maksimi
395W (Tc)
Toimintalämpötila
-40°C – 175°C (TJ)
Konfiguraatio
6 N-kanavaa (3-vaiheinen silta)
Jännite nielusta lähteeseen (Vdss)
1200V (1,2kV)
Pakkaus / kotelo
Moduuli
Virta - jatkuva nielu (Id) @ 25°C
89A (Tc)
Valmistajan laitepakkaus
SP3F
Rds päällä (maks.) @ Id, Vgs
31mOhm @ 40A, 20V