MCP4132-103E/P
DigiKeyn tuotenumero
MCP4132-103E/P-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
MCP4132-103E/P
Kuvaus
IC DIG POT 10K 8-PDIP
Valmistajan vakio toimitusaika
5 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
Digitaaliset potentiometrit 10k Ohms 1 piiriä 129 väliottoa SPI Rajapinta 8-PDIP
Tekniset tiedot
 Tekniset tiedot
EDA/CAD-mallit
MCP4132-103E/P -mallit
Kategoria
Muistin tyyppi
Katoava
Valmistaja
Microchip Technology
Syöttöjännite
1,8V – 5,5V
Pakkaustapa
Putki
Toleranssi
±20%
Osan tila
Aktiivinen
Lämpötilakerroin (tyyp.)
150ppm/°C
DigiKey voi ohjelmoida
Ei vahvistettu
Asennustyyppi
Läpivientiaukko
Kartio
Lineaarinen
Valmistajan laitepakkaus
8-PDIP
Konfiguraatio
Reostaatti
Pakkaus / kotelo
8-DIP (0,300", 7,62mm)
Piirien lukumäärä
1
Toimintalämpötila
-40°C – 125°C