MCP1700-2502E/TO
DigiKeyn tuotenumero
MCP1700-2502E/TO-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
MCP1700-2502E/TO
Kuvaus
IC REG LINEAR 2.5V 250MA TO92-3
Valmistajan vakio toimitusaika
4 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
PMIC - jänniteregulaattorit - lineaariset Positiivinen Kiinteä 1 Lähtö 250mA TO-92-3
Tekniset tiedot
 Tekniset tiedot
EDA/CAD-mallit
MCP1700-2502E/TO -mallit
Kategoria
Lähtövirta
Valm.
Virta - lepovirta (Iq)
4 µA
Pakkaustapa
Pussi
PSRR
44dB (100Hz)
Osan tila
Aktiivinen
Suojausominaisuudet
Ylivirta, Ylikuumeneminen, Oikosulku
Lähdön konfiguraatio
Toimintalämpötila
-40°C – 125°C
Lähdön tyyppi
Asennustyyppi
Läpivientiaukko
Regulaattorien lukumäärä
1
Pakkaus / kotelo
TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA)
Tulojännite (maks.)
6V
Valmistajan laitepakkaus
TO-92-3
Jännite - lähtö (min./kiinteä)
2,5V
Päätuotenumero
Jännitehäviö (maks.)
0,35V @ 250mA