IXTX240N075L2 on ostettavissa, mutta sitä ei tavallisesti pidetä varastossa.
Saatavana olevat korvaavat osat:
Samankaltainen
onsemi
Varastossa: 450
Tekniset tiedot
N-kanavatyyppi 75 V 240A (Tc) 960W (Tc) Läpivientiaukko PLUS247™-3
IXTX240N075L2
DigiKeyn tuotenumero
IXTX240N075L2-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
IXTX240N075L2
Kuvaus
MOSFET N-CH 75V 240A PLUS247-3
Valmistajan vakio toimitusaika
22 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
Kategoria
Vgs(th) (maks.) @ Id
4,5V @ 3mA
Valm.
Hilan varaus (Qg) (maks.) @ Vgs
546 nC @ 10 V
Sarja
Vgs (maks.)
±20V
Tulokapasitanssi (Ciss) (maks.) @ Vds
19000 pF @ 25 V
Tehohäviö (maks.)
960W (Tc)
FET-tyyppi
Toimintalämpötila
-55°C – 150°C (TJ)
Teknologia
Asennustyyppi
Läpivientiaukko
Jännite nielusta lähteeseen (Vdss)
75 V
Valmistajan laitepakkaus
PLUS247™-3
Virta - jatkuva nielu (Id) @ 25°C
Pakkaus / kotelo
Käyttöjännite (maks. Rds On, min. Rds On)
10V
Päätuotenumero
Rds päällä (maks.) @ Id, Vgs
7mOhm @ 120A, 10V