IXTT170N10P
DigiKeyn tuotenumero
238-IXTT170N10P-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
IXTT170N10P
Kuvaus
MOSFET N-CH 100V 170A TO268
Tarkka kuvaus
N-kanavatyyppi 100 V 170A (Tc) 715W (Tc) Kiinnitys pintaan TO-268AA
Kategoria
Vgs(th) (maks.) @ Id
5V @ 250µA
Valm.
Hilan varaus (Qg) (maks.) @ Vgs
198 nC @ 10 V
Sarja
Vgs (maks.)
±20V
Pakkaustapa
Putki
Tulokapasitanssi (Ciss) (maks.) @ Vds
6000 pF @ 25 V
Tehohäviö (maks.)
715W (Tc)
FET-tyyppi
Toimintalämpötila
-55°C – 175°C (TJ)
Jännite nielusta lähteeseen (Vdss)
100 V
Valmistajan laitepakkaus
TO-268AA
Virta - jatkuva nielu (Id) @ 25°C
Pakkaus / kotelo
Käyttöjännite (maks. Rds On, min. Rds On)
10V
Päätuotenumero
Rds päällä (maks.) @ Id, Vgs
9mOhm @ 500mA, 10V