IPT059N15N3ATMA1
IPT059N15N3ATMA1
DigiKeyn tuotenumero
IPT059N15N3ATMA1TR-ND - Rullattu teippi (TR)
IPT059N15N3ATMA1CT-ND - Cut Tape (CT)
IPT059N15N3ATMA1DKR-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
IPT059N15N3ATMA1
Kuvaus
MOSFET N-CH 150V 155A 8HSOF
Valmistajan vakio toimitusaika
27 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
N-kanavatyyppi 150 V 155A (Tc) 375W (Tc) Kiinnitys pintaan PG-HSOF-8-1
Tekniset tiedot
 Tekniset tiedot
EDA/CAD-mallit
IPT059N15N3ATMA1 -mallit
Kategoria
Vgs(th) (maks.) @ Id
4V @ 270µA
Valm.
Hilan varaus (Qg) (maks.) @ Vgs
92 nC @ 10 V
Sarja
Vgs (maks.)
±20V
Tulokapasitanssi (Ciss) (maks.) @ Vds
7200 pF @ 75 V
Tehohäviö (maks.)
375W (Tc)
FET-tyyppi
Toimintalämpötila
-55°C – 175°C (TJ)
Jännite nielusta lähteeseen (Vdss)
150 V
Valmistajan laitepakkaus
PG-HSOF-8-1
Virta - jatkuva nielu (Id) @ 25°C
Pakkaus / kotelo
Käyttöjännite (maks. Rds On, min. Rds On)
8V, 10V
Päätuotenumero
Rds päällä (maks.) @ Id, Vgs
5,9mOhm @ 150A, 10V