IPB048N15N5LFATMA1
DigiKeyn tuotenumero
IPB048N15N5LFATMA1TR-ND - Rullattu teippi (TR)
IPB048N15N5LFATMA1CT-ND - Cut Tape (CT)
IPB048N15N5LFATMA1DKR-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
IPB048N15N5LFATMA1
Kuvaus
MOSFET N-CH 150V 120A D2PAK
Valmistajan vakio toimitusaika
17 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
N-kanavatyyppi 150 V 120A (Tc) 313W (Tc) Kiinnitys pintaan PG-TO263-3
Tekniset tiedot
 Tekniset tiedot
EDA/CAD-mallit
IPB048N15N5LFATMA1 -mallit
Kategoria
Vgs(th) (maks.) @ Id
4,9V @ 255µA
Valm.
Hilan varaus (Qg) (maks.) @ Vgs
84 nC @ 10 V
Sarja
Vgs (maks.)
±20V
Pakkaustapa
Rullattu teippi (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tulokapasitanssi (Ciss) (maks.) @ Vds
380 pF @ 75 V
Osan tila
Aktiivinen
Tehohäviö (maks.)
313W (Tc)
FET-tyyppi
Toimintalämpötila
-55°C – 150°C (TJ)
Teknologia
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Jännite nielusta lähteeseen (Vdss)
150 V
Valmistajan laitepakkaus
PG-TO263-3
Virta - jatkuva nielu (Id) @ 25°C
Pakkaus / kotelo
Käyttöjännite (maks. Rds On, min. Rds On)
10V
Päätuotenumero
Rds päällä (maks.) @ Id, Vgs
4,8mOhm @ 100A, 10V