IKD10N60RFATMA1
DigiKeyn tuotenumero
IKD10N60RFATMA1TR-ND - Rullattu teippi (TR)
IKD10N60RFATMA1CT-ND - Cut Tape (CT)
IKD10N60RFATMA1DKR-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
IKD10N60RFATMA1
Kuvaus
IGBT TRENCH FS 600V 20A TO252-3
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
IGBT Trench Field Stop 600 V 20 A 150 W Kiinnitys pintaan PG-TO252-3
Tekniset tiedot
 Tekniset tiedot
EDA/CAD-mallit
IKD10N60RFATMA1 -mallit
Tuotteen ominaisuudet
Näytä samankaltaiset tuotteet
Kategoria
Kytkentäenergia
190µJ (päällä), 160µJ (pois päältä)
Valmistaja
Infineon Technologies
Tulon tyyppi
Standardi
Sarja
Hilan varaus
64 nC
Pakkaustapa
Rullattu teippi (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Td (päällä / pois päältä) @ 25°C
12ns/168ns
Osan tila
Ei uusiin suunnitelmiin
Testitila
400V, 10A, 26Ohm, 15V
IGBT-tyyppi
Trench Field Stop
Käänteinen elpymisaika (trr)
72 ns
Jännite - kollektori-emitteriläpilyönti (maks.)
600 V
Toimintalämpötila
-40°C – 175°C (TJ)
Virta - kollektori (Ic) (maks.)
20 A
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Virta - kollektorin pulssi (Icm)
30 A
Pakkaus / kotelo
TO-252-3, DPAK (2 jalkaa + juotoskohta), SC-63
Vce(on) (maks.) @ Vge, Ic
2,5V @ 15V, 10A
Valmistajan laitepakkaus
PG-TO252-3
Teho - maksimi
150 W