STGD10NC60KDT4
DigiKeyn tuotenumero
497-6183-2-ND - Rullattu teippi (TR)
497-6183-1-ND - Cut Tape (CT)
497-6183-6-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
STGD10NC60KDT4
Kuvaus
IGBT 600V 20A DPAK
Valmistajan vakio toimitusaika
14 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
IGBT 600 V 20 A 62 W Kiinnitys pintaan DPAK
Tekniset tiedot
 Tekniset tiedot
EDA/CAD-mallit
STGD10NC60KDT4 -mallit
Kategoria
Tulon tyyppi
Standardi
Valmistaja
STMicroelectronics
Hilan varaus
19 nC
Sarja
Td (päällä / pois päältä) @ 25°C
17ns/72ns
Pakkaustapa
Rullattu teippi (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Testitila
390V, 5A, 10Ohm, 15V
Osan tila
Aktiivinen
Käänteinen elpymisaika (trr)
22 ns
Jännite - kollektori-emitteriläpilyönti (maks.)
600 V
Toimintalämpötila
-55°C – 150°C (TJ)
Virta - kollektori (Ic) (maks.)
20 A
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Virta - kollektorin pulssi (Icm)
30 A
Pakkaus / kotelo
TO-252-3, DPAK (2 jalkaa + juotoskohta), SC-63
Vce(on) (maks.) @ Vge, Ic
2,5V @ 15V, 5A
Valmistajan laitepakkaus
DPAK
Teho - maksimi
62 W